Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o.

Úspěch týmu PFUK na Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot

 Tým studentů reprezentujících Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze na letošním 18. ročníku prestižní celosvětové soutěže v simulovaném rozhodčím řízení Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot ve Vídni zaznamenal významný úspěch.
Studenti (Kristína Bartošková, René Cienciala, Ráchel Tošnerová a Veronika Kinclová) se umístili na vynikajícím 78. místě z 254 účastnících se týmů a od účasti v užším finále je dělilo pouhých deset bodů (z celkových 1200 možných).
Tým pod vedením prof. Moniky Pauknerové, dr. Vladimíra Balaše a coachů Mgr. Stanislava Kuby, dr. Zbyška Kordače a dr. Andreje Štaňka nechal daleko za sebou tým brněnský i olomoucký, ale i týmy slavných zahraničních univerzit. Od minulého roku pražský tým zaznamenal posun kupředu o úctyhodných 80 míst.
Letošní výsledek pražských studentů je nejlepším umístěním jakéhokoliv českého týmu v několika posledních letech soutěže. Nadto bylo letos uděleno „Honorable Mention“ pražské studentce (Ráchel Tošnerové), a to jako jediné v ČR.
Výše uvedený úspěch pražského týmu byl možný jen díky velké píli a nasazení všech účastnících se studentů. Nic z toho by ale nebylo možné bez štědré finanční i nefinanční podpory Právnické fakulty UK, advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & spol., BBH, advokátní kanceláře, v.o.s., Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR a občanského sdružení Team Prague.