Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o.

ÚOHS otevřel novou budovu svého sídla - webreporter

PRAHA (WR) - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina v úterý za účasti řady významných hostů slavnostně otevřel novou budovu rozšiřující dosavadní sídlo Úřadu. "Poprvé v 17leté historii naší instituce máme vlastní sídlo pro všechny zaměstnance a nyní konečně i s potřebným zázemím," uvedl Pecina, který uplynulá léta označil jako období hledání jak formy tak zázemí.

"Antimonopolní úřad je dnes nezávislou institucí s vysokým stupněm autonomie a věřím, že dnes již i s vysokou prestiží a pověstí," dodal Pecina. Jeho slova doplnil i prezident České asociace pro soutěžní právo Radek Pokorný, když antimonopolnímu úřadu popřál, aby nadále sledoval zájmy trhu a občanů České republiky. "Správní řízení by měla být rychlá, zásahy efektivní. Antimonopolní úřad je tu od toho, aby se ekonomika České republiky nadále rozvíjela. Patřičné prostory, včetně jednacích místností jsou v tomto smyslu důležitým zázemím," uvedl Pokorný.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže sídlí na nové adrese v Brně na tř. Kpt. Jaroše 7 od loňského roku, kdy byla dokončena rekonstrukce historické budovy z počátku 20. století. Dostavba areálu byla zahájena vítězem výběrového řízení společností TCHAS v červenci 2007, zkolaudována byla v květnu letošního roku. Cena přístavby činí zhruba 90 milionů korun včetně DPH.