Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Hosté a téma pořadu Média a svět na ČT24 – neděle 28. října - ceska-media.cz

V pořadu Média a svět, vysílaném v neděli 28. října na ČT24 od 16.33 hod., budou s moderátorem Danielem Köpplem diskutovat hosté, prezident Asociace českých reklamních agentur Pavel Brabec a fotograf Robert Vano, na téma: Soutěž o nejlepší reklamu Zlatá pecka.

Reklama je podle některých jejích tvůrců jako droga, a i když se nám nelíbí, tak se nám vlastně líbí. Loni proteklo reklamou přes 20 miliard korun a vzniklo několik tisíc reklam. A protože lidé jsou tvorstvem soutěživým, rozhodli se spustit soupeřivé klání i v ranku reklamním. Asociace českých reklamních agentur pořádala už 13. ročník soutěže o Zlatou pecku – tu obdrží nejlepší české reklamy. Porota složená letos i ze známých jmen jako Robert Vano, režiséři Milan Cieslar nebo Šimon Caban aj. hodnotili a vybírali ty nej. V hotelu Praha pak proběhlo slavnostní vyhlášení.

V reportáži Petra Vybírala se zamyslíme nejdřív nad tím, jestli opravdu platí, že národ má takovou reklamu, jakou si zaslouží a jestli ti, kdo ji tvoří, jsou něčím výjimeční nebo třeba nedocenění rádoby umělci s pocitem jedinečnosti – zkrátka, kdo a co to je za lidi, kteří nás přesvědčují o skvělých nádherných super akcích nebo výrobcích. V reportáži vystoupí lidi z reklamek: Honza Fišer a Filip Kukla spolu s Michalem Charvátem, Jitka Vysekalová z České marketingové společnosti a Radek Pokorný, prezident Rady pro reklamu.

Reprízu pořadu mohou diváci vidět na ČT24 28. října od 23.34 hod a 03.05 hod., 2. listopadu od 04.34 hod. a 3. listopadu od 07.05 hod.