Pokorný, Wagner & Partners, s.r.o., Attorneys-at-Law

Soud rozhodne po prázdninách - EURO

ČSOB VS. ADVOKÁT NEMETH

Soudní spor mezi ČSOB a advokátem Věslavem Nemethem byl ve čtvrtek 3. května po jednání u Městského soudu v Praze odročen. Soud dal za pravdu ČSOB, která zpochybnila znalecký posudek vypracovaný soudním znalcem – společností Dolmen servis. „Soud uznal naši námitku, že soudní znalec byl podjatý,“ řekl týdeníku EURO advokát ČSOB Radek Pokorný. Jednoho z jednatelů Dolmen servisu totiž v minulosti v jiných kauzách zastupoval týž advokát, který zastupuje Nemetha. ČSOB se navíc se stejným znalcem Lubošem Smrčkou setkala již v minulosti, kdy byl jménem firmy Dolmen servis správcem konkurzní podstaty společnosti SG Industry. Banka měla pocit, že už tehdy nepostupoval vůči ČSOB korektně.
Posudek vyhotovený před rokem z popudu soudu měl odpovědět na klíčovou otázku, zda Nemethova nabídka na sekuritizaci pohledávek byla skutečným know-how a zda toto duševní vlastnictví potom bylo využito při založení offshore fondů Triton a Accord, struktury komanditních společností a transakce nazývané Creas. Tento posudek přitom překvapivě, vzhledem k výsledkům dosavadních soudních sporů, dával za pravdu Nemethovi. Soud bude spor znovu projednávat v září. Nemeth se u banky domáhá části své pohledávky ve výši 600 milionů plus úroky.

Foto popis| ODROČENO. Soud dal za pravdu ČSOB, která namítla, že znalec je vůči ní předpojatý, a odročil jednání na září.
Foto autor| FOTO: archiv, ČTK, Martin Pinkas