Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o.

Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři poskytovala komplexní právní poradenství při divestici 44% podílu v Českých aeroliniích

Dne 10. dubna 2013 byla mezi společnostmi Český Aeroholding a Korean Air Lines za přítomnosti předsedy vlády České republiky Petra Nečase a ministra financí ČR Miroslava Kalouska podepsána smlouva o prodeji 44% akciového podílu ve společnosti České aerolinie a.s. Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři poskytovala v dané věci komplexní právní podporu a podílela se tak na procesu vstupu strategického partnera do Českých aerolinií. Uzavření transakční dokumentace předcházelo několikaměsíční vyjednávání podmínek vstupu Korean Air Lines, jehož se M&A tým vedený Davidem Skopalem aktivně zúčastnil.

Český Aeroholding je holdingovou společností zastřešující kromě Český aerolinií i další společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících pozemních službách. Jeho dceřinými společnostmi jsou mj. Letiště Praha - provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha, Czech Airlines Technics, poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, a Czech Airlines Handling, zajišťující pozemní odbavení letadel a cestujících. Český Aeroholding a jeho dceřiné společnosti zaměstnávají zhruba 5 tisíc zaměstnanců.

Korean Air Lines jsou jednou z 20 největších aerolinií na světě a se svými 146 letadly (včetně 6 Airbusu A380) uskuteční denně cca 415 letů do 124 měst v 43 zemích světa. Korean Air Lines zaměstnávají téměř 21 tisíc zaměstnanců a ročně přepraví více než 23 milionů zákazníků.